Krajna rozgromiona

• autor: Sławosz Sołtysiak, 2013-11-10 10:15

Krajna Sępólno Krajeńskie - Gopło Kruszwica 0 : 8
15 kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi

Piłkarze Gopła w wyjazdowym meczu w Sępólnie Krajeńskim, rozgromili miejscową Krajnę, trafiając do sieci aż 8 razy. Na listę strzelców wpisali się: Filip Kozłowski 22', 53', 69', 81', Rafał Redmann 11', 14', 32',  Patryk Jurkiewicz 59'.

Spotkanie zaczęło się z kilku minutowym opóźnieniem.

Gra na początku meczu toczyła się głównie w środku pola. Z czasem zaczęła zaznaczać się przewaga Gopła i coraz częściej gościliśmy pod bramką gospodarzy. W pierwszej odsłonie zawodnikom Krajny udały się kilka razy przedostać w rejon naszego pola karnego lecz tylko raz zagrozili naszej bramce.

Pierwszą składną akcję Kruszwiczanie przeprowadzili w 5 minucie spotkania, gdy dobrym dośrodkowaniem popisał się Rafał Redmann, a piłka strącona głową przez obrońcę gospodarzy minęła lewy słupek bramki.

W 11 minucie po faulu na Michale Kruszczyńskim, egzekutorem stałego fragmentu z odległości 22 metrów zostaje Rafał Redmann, który precyzyjnym strzałem lewą nogą, ściąga pajęczynę z okienka bramki.

Trzy minuty później w polu karnym faulowany zostaje aktywny tego dnia Michał Kruszczyński, a z jedenastu metrów Rafał Redmann pokonuje bramkarza celnym strzałem.

22  minuta spotkania, piłkarze Gopła przejmują futbolówkę na własnej połowie i po dobrym podaniu Patryka Jurkiewicza, Filip Kozłowski oddaje piękny strzał na bramkę, pokonując bramkarza gospodarzy.

W 31 minucie strzałem z dystansu popisuje się Miłosz Losik, bramkarz Krajny wybija piłkę na rzut rożny. Z narożnika boiska celnie dośrodkowuje Miłosz Losik, a na listę strzelców wpisuje się już trzeci raz w tym spotkaniu po strzale głową Rafał Redmann.

Pierwszą połowę kończymy groźnymi strzałami Filipa Kozłowskiego i Adama Lisieckiego ale wynik nie ulega już zmianie. Po 15-minutowej przerwie kruszwiczanie wychodzą na płytę boiska bez zmian.

W 53 minucie spotkania konstruują składną akcję, z lewej flanki Adam Lisiecki posyła piłkę do Patryka Jurkiewicza który wstecznym podaniem otwiera drogę do bramki Filipowi Kozłowskiemu, 8 minut drugiej połowy i prowadzimy 5:0!

W 59 minucie po dobrym odbiorze na prawej stronie, Patryk Jurkiewicz zagrywa do Filipa Kozłowskiego który daje mu prezent w postaci podania i Jurkiewicz oddaje strzał z bliskiej odległości, mamy 6:0!

W 69 minucie Miłosz Losik zagrywa do Filipa Kozłowskiego który strzela bramkę numer siedem.

W 80 minucie Krystiana Koteckiego zastępuje Mikołaj Myśliwy, tuż po zmianie Filip Kozłowski ustala wynik spotkania na 8:0! W 85 minucie Michała Kruszczyńskiego zmienia Patryk Kowalski.

Końcówka meczu należy do gospodarzy, lecz po groźnych strzałach dobrymi interwencjami popisuje się bramkarz Gopła, Tomasz Młynarek.

Spotkanie kończy się wynikiem 8:0, piłkarze kruszwickiego Gopła do domu wracją w dobrych humorach. Choć jest powiedzenie, że gra się tak jak przeciwnik pozwala to trzeba przyznać że nasi piłkarze zagrali mecz z tzw. zębem i w tym dniu zdobyliby punkty nawet z bardziej wymagającym rywalem.