Logowanie

Aktualno¶ci

Gop³o - Zdrój 3:1

• autor: kamil, 2016-05-21 19:01

W najciekawszym spotkaniu 26 kolejki Gop³o Kruszwica pokona³o Zdrój Ciechocinek 3:1. Pierwsi bramkê zdobyli go¶cie, na szczê¶cie pozosta³e gole, które pada³y w tym spotkaniu by³y ju¿ tylko autorstwa naszej dru¿yny. Do siatki Zdroju trafiali kolejno Dawid Marczyñski, Miko³aj Linowski i Jakub Pankowski.  Dziêki tej wygranej i niespodziewanej pora¿ce Kujawiaka Kowal z GKS-em Baruchowo przewaga naszej dru¿yny nad zespo³em z Kowala wzros³a do 6 punktów.

GOP£O KRUSZWICA - ZDRÓJ CIECHOCINEK 3:1 (1:1)

Bramki: Dawid Marczyñski 41', Miko³aj Linowski 49', Jakub Pankowski 58' - Konrad Ka¼mierczak 28'

Gop³o: Michalak- Jurkiewicz (Losik 65'), Marczyñski, Kostrzak, Kaniewski - Linowski, Kotecki (£ukomski 72'), Koz³owski, W³och, Kurtysiak (Wojtarski 88') - Pankowski (Rzewucki 80')

Rezerwa- nie zagrali: Pestka, Skalski, Tomczak

Kliknij na "wiêcej".

Pocz±tek spotkania to spokojna gra w wykonaniu obu zespo³ów. Z up³ywem czasu lekk± inicjatywê zaczêli przejmowaæ go¶cie, a pod bramk± Gop³a kilka razy by³o niebezpiecznie. W 28 minucie spotkania zespó³ Zdroju obj±³ prowadzenie. Do¶rodkowanie Marcina Majchrzaka wykorzysta³ Konrad Ka¼mierczak, który strza³em g³ow± umie¶ci³ pi³kê w siatce. Po bramce zarówno z jednej, jak i z drugiej strony sytuacji podbramkowych nie by³o zbyt wiele. Na szczê¶cie w 41 minucie tego meczu naszej dru¿ynie uda³o siê doprowadziæ do wyrównania. Do¶rodkowanie Krystiana Koteckiego z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska strza³em g³ow± na gola zamieni³ Dawid Marczyñski. Do przerwy ¿adna z dru¿yn nie potrafi³a ju¿ stworzyæ zagro¿enia pod bramk± rywali.

W drugiej ods³onie tego spotkania obraz gry ca³kowicie uleg³ zmianie. Ju¿ od pierwszych minut nasza dru¿yna ruszy³a do ataków. W 47 minucie strza³ z oko³o 18 metrów odda³ Miko³aj Linowski, jednak pi³ka po jego uderzeniu polecia³a w sam ¶rodek bramki. Zaledwie dwie minuty pó¼niej ten sam zawodnik znalaz³ siê w takiej samej sytuacji i tym razem kruszwiccy kibice mogli siê cieszyæ z prowadzenia swojej dru¿yny. Ju¿ kilka minut po trafieniu Linowskiego dru¿yna Gop³a mog³a podwy¿szyæ wynik tego spotkania. Na strza³ z dalszej odleg³o¶ci zdecydowa³ siê Mateusz W³och, niestety pi³ka po jego uderzeniu trafi³a w s³upek. W 59 minucie by³o ju¿ 3:1 dla Gop³a. Pi³ka w ¶rodku pola trafi³a pod nogi Krzysztofa Koz³owskiego, który nastêpnie prostopad³ym podaniem "obs³u¿y³" Jakuba Pankowskiego, a ten w pojedynku "sam na sam" okaza³ siê lepszy od bramkarza Zdroju. Do koñca tego spotkania gra toczy³a siê pod dyktando naszej dru¿yny, która mimo kilku okazji ju¿ wiêcej bramek w tym meczu nie zdoby³a. Po meczu zawodnicy Gop³a mogli siê cieszyæ ze zwyciêstwa, dziêki któremu nasza przewaga nad trzecim w tabeli Kujawiakiem Kowal wzros³a do sze¶ciu punktów.
Warto odnotowaæ, ¿e ¿ó³t± kartk± w tym spotkaniu zosta³ ukarany Patryk Jurkiewicz. Jest to jego ósma ¿ó³ta kartka w sezonie, co niestety oznacza, ¿e nasz obroñca nie bêdzie móg³ wyst±piæ w nastêpnym spotkaniu.