Aktualności

Porażka w pierwszym spotkaniu sezonu

• autor: kamil, 2016-08-06 19:14

Twierdza Kruszwica zdobyta

W pierwszym meczu tego sezonu Gopło Kruszwica przegrało na własnym boisku z Notecianką Pakość 0:2. Bramki dla drużyny gości zdobyli Michał Szot oraz Bartłomiej Delekta. Podczas całego spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przejąć większej inicjatywy. Przebieg spotkania był bardzo wyrównany, jednak o zwycięstwie drużyny z Pakości zdecydowały indywidualne błędy naszych zawodników. Warto podkreślić, że była to pierwsza porażka Gopła od ponad roku na własnym stadionie. Ostatnią drużyną, której udało się wygrać w Kruszwicy było LTP Lubanie, a było to 31 maja 2015 roku.

GOPŁO KRUSZWICA - NOTECIANKA PAKOŚĆ 0:2 (0:0)
Bramki: Michał Szot 62', Bartłomiej Delekta 79'
GOPŁO: Pestka - Jurkiewicz, Kostrzak, Kaniewski, Losik (Myśliwy 78') - Kurtysiak (Skalski 89'), Kozłowski, Kotecki (Włoch 72'), Rzewucki, Burdziński (Linowski 72') - Kruszczyński
Nie zagrali: Michalak, Marczyński, Frejliszek
Poza kadrą: Ruta, Pankowski, Wojtarski

Kliknij na "więcej".

Spotkanie między Gopłem a Notecianką zaczęło się od kapitalnej okazji dla naszej drużyny. W 6 minucie spotkania w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gości znalazł się Hubert Burdziński, piłka jednak po jego uderzeniu odbiła się od słupka, z kolei dobitka naszego nowego zawodnika trafiła w boczną siatkę. Już cztery minuty później groźnie odpowiedzieli goście. Dośrodkowanie zawodnika z Pakości z prawej strony boiska przeszło wzdłuż bramki, jednak nie trafiło pod nogi żadnego z graczy Notecianki. 17 minuta spotkania to nieporozumienie Szymona Pestki z Patrykiem Jurkiewiczem. Piłka po podaniu głową przez Jurkiewicza minęła naszego bramkarza, na szczęście poleciała obok bramki. W 23 minucie ten sam obrońca uratował naszą drużyna przed utratą gola wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale zawodnika Notecianki. Do przerwy zarówno pod jedną, jak i pod drugą bramką więcej sytuacji już nie było.

Po zmianie stron na boisku nie działo się zbyt wiele. W 62 minucie po niecelnym podaniu Dominika Kostrzaka z kontrą udało się wyjść naszym rywalom. Niestety po tej akcji Notecianka wyszła na prowadzenie. W 79 minucie goście wykonywali rzut rożny, który zakończył się kolejnym trafieniem dla zespołu z Pakości. Piłka do bramki strzeżonej przez debiutującego w barwach Gopła Szymona Pestkę wpadła bezpośrednio z narożnika boiska. Niestety te dwie sytuacje zdecydowały o zwycięstwie Notecianki w inaugurującym ten sezon meczu.