Mecz 3. kolejki IV ligi

• autor: kamil, 2016-08-18 21:08

Gopło podejmuje Spartę

Przed piłkarzami Gopła 3. kolejka IV ligi Kujawsko-Pomorskiej. Po porażkach z Notecianką Pakość i Startem Warlubie nasi zawodnicy podejmą na własnym boisku spadkowicza z III ligi i aktualnego wicelidera tabeli, czyli Spartę Brodnica. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, a jego początek został zaplanowany na godzinę 12:00.

Kliknij na "więcej".

Poprzedni sezon dla zespołu Sparty był bardzo nieudany. Brodniczanie na trzecioligowych boiskach zdołali zgromadzić w swoim dorobku 22 punkty. Ostatecznie oznaczało to dla nich zajęcie piętnastego (przedostatnie) miejsca w tabeli i spadek do czwartej ligi.

Obecny sezon dla klubu z Brodnicy zaczął się znacznie lepiej. Nasz sobotni rywal po dwóch rozegranych kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za Unią Solec Kujawski. Brodniczanie pierwsze dwa spotkania w tym sezonie rozgrywali na własnym boisku. Wyższość brodnickiej drużyny musiały uznać Łokietek Brześć Kujawski oraz Unia Janikowo. Obydwa mecze kończyły się rezultatem 2:1 dla Sparty.

Podczas letniej przerwy w klubie z Brodnicy doszło do zmiany na stanowisku trenera. Włodarze Sparty w miejsce Macieja Grzybowskiego postanowili zatrudnić Waldemara Jarzyńskiego, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do III ligi z drużyną Rol.ko Konojady. Jak wiadomo, klub z Konojad nie przystąpił do tych rozgrywek.

Ostatni raz do pojedynków między Gopłem a Spartą Brodnica doszło w sezonie 2013/2014. Były to rozgrywki IV ligi. Wówczas dwukrotnie lepsza okazała się Sparta. W Brodnicy Gopło przegrało 0:2, a w Kruszwicy Spartanie rozgromili nasz zespół aż 0:8. Dla klubu z Brodnicy sezon ten zakończył się awansem, natomiast nasza drużyna zajmując ostatnią lokatę w tabeli musiała opuścić czwartą ligę.
Obydwa zespoły mierzyły się także podczas sezonu 2012/2013. Na wyjeździe Gopło przegrało 1:2, natomiast na stadionie przy ulicy Poznańskiej mecz zakończył się rezultatem 2:2. Spotkania te także rozgrywane byly na czwartoligowym szczeblu.

Gopło po porażkach z Notecianką i Startem plasuje się aktualnie na szesnastym miejscu w tabeli. Bilans bramkowy Kruszwiczan to jedna zdobyta bramka (Michał Kruszczyński) i cztery stracone.  Warto odnotować, że do kadry naszej drużyny po nieobecności podczas meczu w Warlubiu wróci Krystian Kotecki. Wiele wskazuje także na to, że trener Dawid Żurawski będzie miał do dyspozycji po dłuższej absencji naszego najlepszego strzelca w poprzednim sezonie - Mikołaja Rutę.

Sobotnie spotkanie między Gopłem a Spartą jako arbiter główny poprowadzi Piotr Ciesielski (Włocławek), a jego asystentami będą Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek) oraz Radosław Kaczorowski (Izbica Kujawska).