Aktualności

Gopło - Łokietek 1:4

• autor: kamil, 2016-08-28 20:36

Wysoka porażka z Łokietkiem

Po efektownym zwycięstwie w Janikowie kibice z Kruszwicy liczyli na to, że w spotkaniu z Łokietkiem Gopło zdobędzie komplet punktów. Tak niestety się nie stało. Po słabej grze biało-niebiescy ulegli drużynie z Brześcia Kujawskiego 1:4. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Mikołaj Ruta. Porażka ta sprawiła, że Kruszwiczanie spadli na czternaste miejsce w tabeli. Lokata ta zagrożona jest spadkiem do V ligi. Następne ligowe spotkanie drużyna Gopła rozegra za tydzień na własnym boisku. Rywalem podopiecznych Dawida Żurawskiego będzie inny z beniaminków, a mianowicie zespół Wisły Nowe. Z kolei już w najbliższą środę nasz zespół uda się do Bydgoszczy, aby rozegrać spotkanie Pucharu Polski z BKS-em.

GOPŁO KRUSZWICA - ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI 1:4 (1:3)

0:1 - Szczęsny 3'
0:2 - Kowalski 21'
1:2 - Ruta 28'
1:3 - Marciniak 42'
1:4 - Pałczyński 81' (rzut karny)

GOPŁO: Michalak - Jurkiewicz, Marczyński, Kostrzak, Losik (Włoch) - Kurtysiak (Pankowski), Kotecki, Rzewucki, Myśliwy (Linowski) - Kruszczyński, Ruta (Wojtarski)

Rezerwa - nie zagrali: Pestka, Skalski

Kliknij na "więcej".

Spotkanie z Łokietkiem dla naszej drużyny zaczęło się bardzo źle. Stratę piłki przez Krystiana Koteckiego wykorzystali goście i już w 3 minucie meczu udało im się wyjść na prowadzenie.  9 minuta to groźna sytuacja pod bramką Łokietka. Strzał z prawej strony pola karnego oddał Mikołaj Ruta. Piłka niestety po palcach bramkarza gości poleciała ponad bramką. Pięć minut później kolejną okazję stworzyła sobie nasza drużyna. Po dośrodkowaniu Michała Kruszczyńskiego piłka trafiła na głowę Mikołaja Ruty. Strzał naszego napastnika obronił jednak bramkarz Łokietka. W 21 minucie po stracie Patryka Jurkiewicza gościom udało się wyprowadzić akcję, która zakończyła się dla nich drugim trafieniem w tym spotkaniu. Dwie stracone bramki nie podłamały naszego zespołu. Biało-niebiescy starali się atakować bramkę Łokietka. W 25 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Michał Kruszczyński. Piłka jednak po jego uderzeniu poleciała obok bramki. Trzy minuty później kruszwiccy kibice mieli już powód do radości. Kierunek lotu piłki po uderzeniu zza pola karnego Mikołaja Myśliwego zmienił Mikołaj Ruta. Tym samym piłka wpadła do bramki, tuż obok zaskoczonego bramkarza gości. Kilka minut później miała miejsce kolejna niebezpieczna sytuacja pod bramką Łokietka. Dośrodkowanie Mateusza Kurtysiaka z prawej strony boiska trafiło do Michała Kruszczyńskiego. Ten od razu zdecydował się na oddanie strzału. Dobrą interwencją popisał się jednak Bednarski. Gdy wszyscy czekali na wyrównujące trafienie dla Gopła bramkę udało się zdobyć gościom. Długie podanie za plecy Miłosza Losika wykorzystał Dawid Marciniak, który strzałem z prawej strony pola karnego pokonał Michała Michalaka.

Druga odsłona tego meczu zaczęła się od dobrego podania Kruszczyńskiego do Ruty, ten jednak oddając strzał posłał piłkę ponad bramką. Później przez długi czas na boisku nie działo się zbyt wiele. Mimo optycznej przewagi Kruszwiczanie nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką drużyny z Brześcia. Dopiero w 73 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Pankowski. Niestety jego strzał z kilku metrów trafił wprost w bramkarza. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania Mateusz Włoch w naszym polu karnym sfaulował napastnika gości.  Arbiter tego meczu bez wahania wskazał na "jedenastkę".  Wykonawcą  rzutu karnego był Marcin Pałczyński, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Michalaka. Ostatnią podbramkową sytuację w tym spotkaniu stworzyła sobie drużyna Gopła, jednak dobrą interwencję po strzale Jakuba Pankowskiego zanotował bramkarz Łokietka. Mecz zakończył się porażką naszego zespołu - 1:4.