Aktualno¶ci

Gop³o - Wis³a 0:4

• autor: kamil, 2016-09-04 15:15

Wysoka pora¿ka przy Poznañskiej

W spotkaniu beniaminków Gop³o Kruszwica przegra³o na w³asnym boisku z Wis³± Nowe a¿ 0:4. Na przerwê zawodnicy obydwu dru¿yn schodzili przy bezbramkowym remisie. W tym momencie nic nie wskazywa³o na to, ¿e podopieczni Dawida ¯urawskiego w tym meczu doznaj± a¿ tak wysokiej pora¿ki. Wynik tego spotkania sprawi³, ¿e bia³o-niebiescy spadli na piêtnast± lokatê w ligowej tabeli.

GOP£O KRUSZWICA - WIS£A NOWE 0:4 (0:0)

0:1 - Micha³ Horna 47'
0:2 - Dawid Marczyñski 56' (samobójcza)
0:3 - Micha³ Horna 79'
0:4 - £ukasz Filip 85'

GOP£O: Michalak - Jurkiewicz, Marczyñski, Kostrzak (cz. kartka - za dwie ¿ó³te), Kaniewski - Kurtysiak, Burdziñski, Kotecki (Pankowski 76'), Rzewucki (Losik 65'), Linowski (Wojtarski 65') - Ruta

Rezerwa - nie zagrali: Pestka, My¶liwy, Skalski, Frejliszek

Kliknij na "wiêcej".

Pierwszy strza³ w meczu Gop³a z Wis³± oddali go¶cie, jednak uderzenie z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów okaza³o siê niecelne. Pó¼niej przez d³ugi okres na boisku nie dzia³o siê zbyt wiele. Pierwsze powa¿ne zagro¿enie pod bramk± Wis³y nasza dru¿yna stworzy³a sobie dopiero w 39 minucie spotkania. Pi³kê po b³êdzie obroñców go¶ci przej±³ Hubert Burdziñski, jednak jego dogranie z pola karnego do Miko³aja Ruty przechwyci³ bramkarz. Trzy minuty pó¼niej mia³a miejsce kolejna dogodna sytuacja dla Gop³a. Do¶rodkowanie Miko³aja Linowskiego trafi³o pod nogi Miko³aja Ruty, niestety nasz napastnik strza³em z kilku metrów przeniós³ pi³kê nad poprzeczk±.

Druga ods³ona spotkania dla naszych zawodników zaczê³a siê bardzo ¼le. Ju¿ dwie minuty po zmianie stron go¶ciom uda³o siê obj±æ prowadzenie. D³ugie podanie w nasze pole karne przej±³ Micha³ Horna, który strza³em miêdzy nogami Micha³a Michalaka pos³a³ pi³kê do siatki. W 51 minucie nasza dru¿yna wykonywa³a rzut ro¿ny. Strza³ g³ow± pod do¶rodkowaniu Krystiana Koteckiego odda³ Mateusz Kurtysiak. Pi³ka po jego uderzeniu polecia³a jednak ponad bramk±. Chwilê pó¼niej w dobrej sytuacji znalaz³ siê Hubert Burdziñski. Jego strza³ z prawej strony pola karnego polecia³ jednak nad poprzeczk±. 56 minuta to niestety kolejne trafienie dla Wis³y. Go¶cie przejmuj±c pi³kê na oko³o czterdziestym metrze od naszej bramki przeprowadzili akcjê praw± stron±. Do¶rodkowanie zawodnika Wis³y trafi³o w nogi Dawida Marczyñskiego, który skierowa³ pi³kê do w³asnej bramki. Od tego momentu zdecydowan± inicjatywê na boisku przejêli go¶cie, czego potwierdzeniem by³a bramka zdobyta w 79 minucie. Po raz kolejny pi³kê przed naszym polem karnym odebrali go¶cie, po czym Micha³ Horna ogra³ naszych obroñców i strza³em po d³ugim rogu pokona³ Michalaka. Na 5 minut przed koñcem dru¿ynê Gop³a dobi³ £ukasz Filip. Pi³kê z r±k po rzucie wolnym wykonywanym przez go¶ci wypu¶ci³ Micha³ Michalak, a wspomniany wcze¶niej zawodnik z kilku metrów skierowa³ j± do pustej bramki.