Zapowiedź: Sadownik Waganiec - Gopło Kruszwica

• autor: kamil, 2016-10-07 18:40

Do Zbrachlina po zwycięstwo !

Już w najbliższą niedzielę zespół Gopła czeka kolejne ligowe spotkanie. Tym razem nasi zawodnicy udadzą się do Zbrachlina, gdzie zmierzą się z drużyną Sadownika Waganiec. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach jedenastej kolejki IV ligi. Miejmy nadzieję, że po zwycięstwie z Naprzodem Jabłonowo podopieczni Dawida Żurawskiego "pójdą za ciosem" i ze Zbrachlina wywiozą komplet punktów. Początek tego spotkania zaplanowany został na godzinę 15:00.

Kliknij na "więcej".

Gminny Klub Sportowy Sadownik Waganiec na co dzień swoje spotkania rozgrywa w Zbrachlinie. Jest to miejscowość położona dwa kilometry od Wagańca. Największym sukcesem Sadownika jest zajęcie siódmego miejsca w IV lidze. Miało to miejsce w sezonie 2006/2007.

W poprzednim sezonie zespół z Wagańca w czwartoligowych rozgrywkach zajął czternaste miejsce. Pierwotnie ta lokata dla Sadownika oznaczała spadek do "okręgówki", jednak przedsezonowe zawirowania licencyjne innych klubów sprawiły, że kibice z Wagańca nadal mogą się emocjonować zmaganiami na czwartoligowym szczeblu.

Zespół Sadownika prowadzi trenerski duet - są to Jacek Zawidzki i Piotr Charzewski. W obecnym sezonie drużyna prowadzona przez tych trenerów plasuje się na siedemnastym miejscu w tabeli. Zawodnicy z Wagańca na swoim koncie mają trzy punkty, które zdobyli dzięki zwycięstwu na własnym terenie z Piastem Złotniki Kujawskie (2:0). W pozostałych spotkaniach Sadownik musiał uznać wyższość przeciwników. Bilans bramkowy naszego najbliższego rywala to osiem goli zdobytych i trzydzieści dwa stracone.

Ostatni pojedynek między Gopłem a Sadownikiem to pamiętne spotkanie w Kruszwicy, w sezonie 2010/2011. Mecz ten zakończył się porażką naszej drużyny 2:3, jednak mimo przegranego spotkania, Gopło w tamtym dniu awansowało do IV ligi.

Aktualnie drużyna Gopła z dorobkiem siedmiu punktów, znajduje się na szesnastym miejscu w ligowej tabeli, a więc tuż przed Sadownikiem. Podopieczni Dawida Żurawskiego do miejsca gwarantującego utrzymanie tracą cztery punkty. Warto odnotować, że na niedzielne spotkanie do kadry naszego zespołu powrócą Dominik Kostrzak (po pauzie za czerwoną kartkę) oraz Jakub Rzewucki (po chorobie).

Spotkanie w Zbrachlinie poprowadzi trójka sędziowska z Bydgoszczy. Arbitrem głównym będzie Bartosz Kowalczyk, natomiast jego asystentami będą Marcin Nowakowski oraz Łukasz Rogowski.

Łukasz Rogowski, jako asystent prowadził już w tym sezonie spotkanie z udziałem naszej drużyny. Był to przegrany mecz z Legią Chełmża 1:2.