Aktualno¶ci

Gop³o Kruszwica - Unia Solec Kujawski 1:3 (1:1)

• autor: kamil, 2016-10-15 17:32

Pora¿ka po wyrównanym spotkaniu

W meczu 12. kolejki IV ligi Gop³o Kruszwica przegra³o na w³asnym stadionie z Uni± Solec Kujawski 1:3. Bramkê daj±c± prowadzenie naszej dru¿ynie w 37 minucie zdoby³ Mi³osz Losik. Niestety jeszcze przed przerw± go¶cie doprowadzili do wyrównania, a po zmianie stron uda³o im siê do³o¿yæ dwa trafienia. W kruszwickich szeregach po tym meczu panuje spory niedosyt, gdy¿ to w³a¶nie nasz zespó³ w pojedynku z Uni± zdo³a³ sobie stworzyæ wiêcej dogodnych sytuacji. Dla bia³o-niebieskich jest to ju¿ pi±ta pora¿ka na w³asnym boisku w tym sezonie. Mimo przegranego spotkania dru¿yna Gop³a do miejsca gwarantuj±cego utrzymanie traci nadal trzy punkty.

GOP£O KRUSZWICA - UNIA SOLEC KUJAWSKI 1:3 (1:1)

1:0 - Mi³osz Losik 37'
1:1 - £ukasz Nowak 42'
1:2 - Wojciech Ernest 48'
1:3 - Tomasz D±browski 85'

GOP£O: Michalak - Jurkiewicz, Marczyñski (Linowski 81'), Kostrzak, Kaniewski - Kurtysiak (Burdziñski 81'), Rzewucki, Kotecki (Wojtarski 81'), Losik (My¶liwy 72') - Kruszczyñski, Ruta

Rezerwa - nie zagrali: Pestka, Skalski, Dziwnik

Kliknij na "wiêcej".

Pierwsze minuty spotkania przynios³y kontrowersyjn± decyzjê sêdziego. Wydaje siê, ¿e w polu karnym go¶ci faulowany by³ Dominik Kostrzak, jednak arbiter nie zdecydowa³ siê na odgwizdanie "jedenastki". Po tej sytuacji czê¶ciej w posiadaniu pi³ki by³ zespó³ Unii, jednak nie przek³ada³o siê to na zagro¿enie pod nasz± bramk±.

W 37. minucie dru¿yna Gop³a po sk³adnej akcji objê³a prowadzenie. Pi³kê od Micha³a Kruszczyñskiego otrzyma³ Mateusz Kurtysiak, ten z prawej strony dogra³ do Mi³osza Losika, który umie¶ci³ pi³kê w pustej bramce.

Chwilê po tym trafieniu bia³o-niebiescy znów powa¿nie zagrozili zespo³owi z Solca Kujawskiego. Szybk± kontrê, podaniem do Mi³osza Losika zapocz±tkowa³ Miko³aj Ruta. Niestety pi³ka po strzale Losika uderzy³a w s³upek bramki Unii.

W 43. minucie niestety po raz kolejny potwierdzi³o siê, ¿e "niewykorzystane sytuacje siê mszcz±". Sk³adna akcja, przeprowadzona przez dru¿ynê go¶ci zakoñczy³a siê trafieniem £ukasza Nowaka.

Trzy minuty po rozpoczêciu drugiej po³owy na prowadzenie wyszli nasi przeciwnicy. Pi³ka po strzale z rzutu wolnego odbi³a siê od poprzeczki, a nastêpnie trafi³a do Wojciecha Ernesta, który strza³em g³ow± skierowa³ j± do pustej bramki.

Kolejne minuty to ataki w wykonaniu dru¿yny Gop³a. W 52 minucie "rajd" ¶rodkiem pola przeprowadzi³ Mateusz Kurtysiak, jednak jego strza³ sprzed pola karnego obroni³ bramkarz go¶ci. Chwilê pó¼niej mia³a miejsce najlepsza okazja dla naszego zespo³u. W sytuacji "sam na sam" znalaz³ siê Micha³ Kruszczyñski, niestety pi³ka po jego uderzeniu trafi³a w bramkarza Unii. 58 minuta to znów zagro¿enie pod bramk± dru¿yny z Solca Kujawskiego. Tym razem w dogodnej sytuacji znalaz³ siê Miko³aj Ruta. Strza³ naszego zawodnika na rzut ro¿ny odbi³, jednak bramkarz go¶ci. W 72. minucie kolejne gro¼ne uderzenie w polu karnym odda³ Miko³aj Ruta. Niestety znów dobr± interwencj± popisa³ siê bramkarz rywali.

Pomimo kilku okazji naszej dru¿yny, gola na 1:3 w 85 minucie zdobyli go¶cie. Do¶rodkowanie z lewej strony boiska wykorzysta³ Tomasz D±browski.