Zapowiedź: Piast Złotniki Kujawskie - Gopło Kruszwica

• autor: kamil, 2016-10-20 21:22

Zwyciężyć w Złotnikach

Przed nami trzynasta kolejka rozgrywek na czwartoligowym szczeblu. Zawodnicy Gopła udadzą się do Złotnik Kujawskich, gdzie zmierzą się z miejscowym Piastem. Drużyna ze Złotnik, podobnie jak nasz zespół okupuje aktualnie lokatę w strefie zagrożonej spadkiem do niższej ligi.  Miejmy nadzieję, że po porażce z Unią Solec Kujawski, tym razem naszym zawodnikom uda się wywalczyć komplet punktów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (tj. 22.10.16), a jego początek zaplanowany został na godzinę 15:00.

Kliknij na "więcej".

Gminny Ludowy Klub Sportowy Piast Złotniki Kujawskie założony został w 1946 roku. Dla drużyny ze Złotnik obecny sezon jest czwartym z rzędu na czwartoligowych boiskach. Największym sukcesem w historii Piasta jest dwukrotne zajęcie ósmego miejsca w IV lidze w sezonach 2013/2014 oraz 2015/2016.

Trenerem zespołu Piasta jest Jerzy Mądrzejewski. Szkoleniowiec ten w przeszłości prowadził m. in. takie kluby jak Goplania Inowrocław, Cuiavia Inowrocław czy Start Radziejów.

W obecnym sezonie Złotniczanie zajmują siedemnastą lokatę w tabeli. Podopieczni Mądrzejewskiego na swoim koncie zdołali zgromadzić pięć punktów. Ostatnie dwie kolejki w wykonaniu drużyny Piasta to zwycięstwo u siebie ze Spartą Brodnica - 3:0 oraz remis na wyjeździe z Unią Janikowo - 1:1. Na dorobek punktowy naszego sobotniego rywala składa się jeszcze remis w 5. kolejce, na własnym boisku z Kujawianką Izbica Kujawska 2:2. Bilans bramkowy zespołu ze Złotnik to dziewięć goli zdobytych oraz dwadzieścia pięć straconych. Najskuteczniejszym zawodnikiem czerwono-żółto-zielonych jest Piotr Ziółkowski, który w tym sezonie zdobył 3 bramki.

Ostatni raz Gopło z Piastem mierzyło się w sezonie 2014/2015. Jesienią w Złotnikach Kujawskich padł remis 2:2, natomiast spotkanie w Kruszwicy zakończyło się naszą porażką 2:4.  Przypomnijmy, że w tamtym sezonie zespół Gopła spadł do V ligi.

Aktualnie podopieczni Dawida Żurawskiego z dorobkiem dziesięciu punktów (o pięć więcej od Piasta), plasują się na czternastym miejscu w ligowej tabeli. Biało-niebiescy do miejsca gwarantującego utrzymanie tracą trzy punkty.

Sobotni mecz sędziować będzie trójka arbitrów z Bydgoszczy. Jako sędzia główny spotkanie poprowadzi Bartosz Kaszyński. Jego asystentami będą Piotr Wiśniewski oraz Mariusz Burda.