Wyjazdowe spotkanie w Brodnicy

• autor: kamil, 2017-03-23 20:18

Wyjazdowe spotkanie w Brodnicy

W najbliższą sobotę (tj. 25.03.17) zespół Gopła rozegra pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym roku. Kruszwiczanie udadzą się do Brodnicy, gdzie zmierzą się z miejscową Spartą. Mecz ten rozegrany zostanie w ramach 20. kolejki 4. ligi. Miejmy nadzieję, że po porażce ze Startem Warlubie, zawodnikom Gopła z trudnego terenu w Brodnicy uda się wyjechać ze zdobyczą punktową. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Kliknij na "więcej".

Drużyna Sparty Brodnica po rozegraniu dziewiętnastu ligowych spotkań, znajduje się na 12. miejscu w tabeli. Zawodnicy z Brodnicy dotychczas na swoim koncie zdołali zgromadzić 21 punktów. Oznacza to, że nad strefą spadkową mają oni przewagę zaledwie 3 "oczek". Bilans bramkowy Sparty to 26 goli zdobytych i 32 stracone. Brodniczanie w obecnym sezonie odnieśli 6 zwycięstw (z czego 5 u siebie), 3 razy zremisowali oraz doznali 10 porażek. Trenerem naszego sobotniego rywala jest Łukasz Ciechanowski. Szkoleniowiec ten, funkcję tą objął podczas przerwy zimowej. Najskuteczniejszym zawodnikiem w jego drużynie jest Marcin Rupiński. Zdobył on do tej pory 6 bramek. Przed tygodniem zespół Sparty zremisował na wyjeździe z Unią Janikowo 0:0.

Po porażce w poprzedni weekend ze Startem Warlubie, drużyna Gopła w ligowej tabeli spadła na przedostatnie miejsce. Przypomnijmy, że kruszwiczanie na swoim koncie mają 13 punktów. W tym momencie do miejsca gwarantującego utrzymanie biało-niebiescy tracą już 7 punktów. Warto odnotować, że w sobotnim meczu ze Spartą, z powodu nadmiernej ilości żółtych kartek, nie będzie mógł zagrać Jakub Rzewucki.

Spotkanie rundy jesiennej, pomiędzy Gopłem a Spartą zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mikołaj Ruta.

Jako arbiter główny, mecz w Brodnicy poprowadzi Łukasz Zasada. Jego asystentami będą Rafał Jankowski oraz Rafał Borkiewicz. Jest to trójka sędziowska z Bydgoszczy.