Aktualności

33. kolejka 4. ligi: Pogoń Mogilno - Gopło 2:1 (0:1)

• autor: kamil, 2017-06-17 19:17

Porażka w Mogilnie

Pomimo ambitnej postawy, drużynie Gopła nie udało się wywieźć punktów z Mogilna. Biało-niebiescy ulegli zespołowi Pogoni 1:2. Jako pierwsi bramkę w tym spotkaniu zdobyli podopieczni Dawida Żurawskiego. Na prowadzenie w 18. minucie, po szybkiej kontrze naszą drużynę wyprowadził Mikołaj Ruta. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Osiem minut po zmianie stron, za sprawą samobójczego trafienia Dominika Kostrzaka, gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. W 74. minucie strzałem z dystansu komplet punktów drużynie Pogoni zapewnił Maciej Konieczka.

POGOŃ MOGILNO - GOPŁO KRUSZWICA 2:1 (0:1)

0:1 - Mikołaj Ruta 18'
1:1 - Dominik Kostrzak 53' (sam.)
2:1 - Maciej Konieczka 74'

GOPŁO: Młynarek - Załęcki, Rzewucki, Kostrzak, Kaniewski - Wojtarski (Kaźmierczak 84'), Żurawski, Losik, Prosianowski (Sikorski 89'), Myśliwy (Skalski 77') - Ruta

Żółte kartki: Losik, Ruta, Prosianowski (pauza w następnym meczu)

Kliknij na "więcej".

Pierwszą okazję do zdobycia bramki stworzył sobie nasz zespół. W 3. minucie indywidualną akcję z prawej strony boiska przeprowadził Mikołaj Ruta. Jego strzał z narożnika pola karnego trafił jednak wprost w bramkarza Pogoni. 5 minut później niebezpiecznie było pod naszą bramką. Środkiem boiska w pole karne dostał się Krzysztof Szal, a następnie oddał on strzał z kilku metrów. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się jednak Tomasz Młynarek

0:1 - W 18. minucie drużyna Gopła objęła prowadzenie. Po przejęciu piłki przez Dawida Żurawskiego z szybką kontrą od połowy boiska wyszedł Mikołaj Ruta. Podprowadził on piłkę pod pole karne, a następnie strzałem po długim rogu pokonał Tomasza Wachowiaka.

Po tym trafieniu pod obydwoma bramkami działo się niewiele. Dopiero w 43. minucie po raz kolejny zagrożenie pod bramką Pogoni stworzył Mikołaj Ruta, który ograł obrońców i oddał silny strzał z około 16 metrów. Uderzenie naszego napastnika w dobrym stylu obronił jednak bramkarz gospodarzy.

W 52. minucie piłka z prawej strony boiska trafiła w nasze pole karne. Na wślizgu doszedł do niej Mateusz Nawrocki, jednak jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

1:1 - Minutę później Pogoń była już skuteczna. Po raz kolejny akcję z prawej strony przeprowadził pomocnik Pogoni. Piłkę po jego dośrodkowaniu do własnej bramki skierował Dominik Kostrzak.

Chwilę po golu wyrównującym niebezpiecznie było pod bramką Pogoni. Prawą stroną w pole karne przedostał się Mikołaj Ruta. Jego akcja zatrzymała się na bramkarzu gospodarzy, który następnie wypuścił piłkę z rąk. Ruta z ostrego kąta oddał strzał w kierunku pustej bramki, piłka przeleciała jednak wzdłuż linii bramkowej. W 61. minucie znów z groźną kontrą wyszedł Mikołaj Ruta. Oddał on mocny strzał po długim rogu, lecz w tej sytuacji dobrą interwencję zanotował Tomasz Wachowiak

2:1 - Optyczną przewagę w tym spotkaniu posiadała drużyna Pogoni. W 74. minucie przełożyło się to na zwycięską bramkę dla gospodarzy. Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Konieczka. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka, a następnie trafiła do bramki Tomasza Młynarka.