Aktualności

Remis z LTP

• autor: kamil, 2017-10-08 13:48

Remis z LTP

Spotkanie 9. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej, pomiędzy Gopłem a LTP Lubanie zakończyło się wynikiem 1:1 (0:0). Na pierwszą bramkę w tym meczu, kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Poznańskiej musieli czekać do 73. minuty, kiedy to na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Mikołaj Ruta. Niestety na siedem minut przed końcowym gwizdkiem, dekoncentracja w szeregach naszej defensywy zakończyła się wyrównującym trafieniem dla gości. Piłka po wyrzucie z autu trafiła pod nogi Łukasza Różańskiego, a ten strzałem z kilku metrów pokonał Michała Piernika. Po remisie z LTP biało-niebiescy znajdują się na 9. miejscu w ligowej tabeli.

GOPŁO KRUSZWICA - LTP LUBANIE 1:1 (0:0)

1:0 - Mikołaj Ruta 73'
1:1 - Łukasz Różański 83'

GOPŁO: Piernik - Linowski (Skalski 83'), Kaniewski, Kostrzak, Łukomski (Redmann 87') - Szymański (Wojtarski 79'), Losik, Rzewucki, Załęcki (Sikorski 60'), Myśliwy - Ruta

Rezerwa - nie zagrali: Młynarek, Dziwnik, Radkowski

Żółte kartki: Kostrzak, Rzewucki (pauza w następnym meczu)

Kliknij na "więcej".

Spotkanie z LTP nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Pierwszy celny strzał w tym meczu, w 13. minucie oddał Miłosz Losik. Problemów z interwencją w tej sytuacji nie miał jednak bramkarz gości. Dwie minuty później Kamil Łukomski wykonując rzut wolny z bocznej strefy boiska, wycofał piłkę na szesnasty metr do Mikołaja Ruty. Piłka po strzale naszego napastnika poleciała jednak wysoko ponad bramką. W 30. minucie na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Mikołaj Ruta. Piłka przelobowała bramkarza LTP, a następnie ocierając się o poprzeczkę opuściła boisko.

Po zmianie stron, przez długi okres pod obiema bramkami nie działo się zbyt wiele. Gra toczyła się głównie w środku pola.

1:0 - W 73. minucie drużynie Gopła udało się objąć prowadzenie. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Jakub Rzewucki. Ta trafiła do Macieja Szymańskiego. Strzał naszego zawodnika został zablokowany przez obrońcę gości. Futbolówka trafiła jednak pod nogi Mikołaja Ruty, który natychmiastowym uderzeniem trafił do bramki LTP.

1:1 - 83. minuta przyniosła wyrównujące trafienie dla gości. Piłka do Łukasza Różańskiego trafiła bezpośrednio po rzucie z autu.  Napastnik z Lubania uderzeniem z "pierwszej piłki" trafił do bramki Michała Piernika.

W 88. minucie dogodną sytuację do zdobycia zwycięskiej bramki miał Mikołaj Ruta. Zawodnik ten otrzymał podanie od Szymona Wojtarskiego, po czym znalazł się z piłką w polu karnym, a następnie zdecydował się na uderzenie "po długim rogu", które w nieznacznej odległości minęło bramkę gości.