Pierwszy mecz przy Poznańskiej w tym roku. Gopło podejmuje...

• autor: kamil, 2018-03-22 20:28
Pierwszy mecz przy Poznańskiej w tym roku. Gopło podejmuje Kujawiankę

Pierwszy mecz przy Poznańskiej w tym roku

Po remisowej inauguracji wiosny z Szubinianką Szubin, tym razem drużynę Gopła czeka pierwsze spotkanie w tym roku na stadionie przy ulicy Poznańskiej. Biało-niebiescy w ramach 17. kolejki 5. ligi kujawsko-pomorskiej podejmą na własnym boisku w derbowym pojedynku Kujawiankę Strzelno. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (tj. 24. marca 2018 roku), a jego początek został zaplanowany na godzinę 16:00. W rundzie jesiennej, mecz pomiędzy Kujawianką a Gopłem zakończył się zwycięstwem strzelnian 2:1. Spotkanie to kruszwickim kibicom na pewno zapadło w pamięci z powodu wielu niewykorzystanych sytuacji przez nasz zespół.

Kliknij na "więcej".

Kujawianka po szesnastu rozegranych kolejkach plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli. Strzelnianie w swoim dorobku dotychczas zdołali uzbierać 27 punktów (6 więcej od Gopła). Nasi sobotni rywale w tym sezonie wygrali 7 meczów, 6 razy zremisowali oraz 3 razy schodzili z boiska jako pokonani. Bilans bramkowy strzeleńskiej drużyny to 28-26. Gracze ze Strzelna w wyjazdowych spotkaniach spisują nieco gorzej niż w tych "u siebie". Na boiskach rywali uzbierali oni dotąd 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki). W poprzedniej kolejce Kujawianka dość niespodziewanie zremisowała na własnym boisku z Ziemowitem Osięciny 2:2 (0:2). Najskuteczniejszymi zawodnikami strzeleńskiej drużyny są Tomasz Warzecha (9 bramek w 16 meczach) oraz Krystian Piechocki (9 bramek w 15 meczach).

Trenerem Kujawianki jest dobrze znany kruszwickim kibicom - Jacek Sobczak. Przypomnijmy, że kilkanaście lat temu występował on w Gople w roli zawodnika. Jako trener prowadził m. in. Goplanię Inowrocław, czy Unię Gniewkowo.

W przerwie zimowej drużynę ze Strzelna zasiliło trzech zawodników. Z wypożyczeń powrócili Marcin Chojnacki (Legia Strzelce) oraz Jakub Bonder (Kujawy Markowice). Treningi po dłuższej przerwie wznowił z kolei Krzysztof Drgas

Jak zostało wspomniane wcześniej, w spotkaniu rundy jesiennej Gopło przegrało na wyjeździe z Kujawianką 1:2. Bramkę dla Gopła w tym meczu w 34. minucie zdobył Mikołaj Myśliwy. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Tomasza Warzechy (53. minuta - rzut karny) oraz Krystiana Piechockiego (55. minuta).

Na sobotnie spotkanie z Kujawianką w drużynie Gopła zabraknie Kamila Łukomskiego, który tego dnia będzie pauzował z powodu nadmiernej ilości żółtych kartek. Do kadry na ten mecz powracają z kolei Dominik Kostrzak (po odbyciu kary za kartki) oraz Miłosz Losik (po kontuzji). Warto odnotować, że do dyspozycji trenera - Pawła Brzustowicza w tym spotkaniu będą także Krystian Kotecki i Mikołaj Ruta

Przypomnijmy, iż biało-niebiescy z dorobkiem 21 punktów, znajdują się obecnie na 10. miejscu w tabeli. Bilans bramkowy naszego zespołu to 25 bramek zdobytych i tyle samo straconych.

Mecz Gopła z Kujawianką, jako arbiter główny poprowadzi Piotr Ciesielski z Włocławka. Jego asystentami będą Radosław Kaczorowski (Izbica Kujawska) oraz Marcin Koziorowicz (Włocławek).