Aktualności

Spore emocje przy Poznańskiej. Gopło lepsze od Kujawianki!

• autor: kamil, 2018-03-24 20:40

Zwycięstwo po emocjonującym meczu!

Emocjonujące widowisko oglądali w dniu dzisiejszym kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Poznańskiej. Co najważniejsze, spotkanie Gopła z Kujawianką Strzelno zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla podopiecznych Pawła Brzustowicza w 62. minucie z rzutu karnego zdobył Mikołaj Ruta. Po wygranej z Kujawianką nasza drużyna awansowała na 8. miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień, w Wielką Sobotę kruszwiczanie udadzą się do Ciechocinka, gdzie zmierzą się z miejscowym Zdrojem.

GOPŁO KRUSZWICA - KUJAWIANKA STRZELNO 1:0 (0:0)

1:0 - Mikołaj Ruta 62' (rzut karny)

GOPŁO: Michalak - Linowski, Rzewucki, Kostrzak, Skalski (Redmann 77') - Załęcki (Ruta 46'), Radkowski (Kotecki 46'), Losik, Myśliwy, Wojtarski (Sikorski 73') - Burdziński

Rezerwa - nie zagrali: Sadowski, Macioszek, Dziwnik

Kliknij na "więcej".

Zdjęcia z meczu można zobaczyć w poniższym linku:

Spotkanie zaczęło się od delikatnej przewagi gości. To właśnie oni już w 2. minucie stworzyli sobie dobrą sytuację do zdobycia gola. Długie podanie minęło naszą obronę, po czym piłka trafiła pod nogi Tomasza Warzechy. Strzeleński napastnik znalazł się sam na sam z Michałem Michalakiem. Na szczęście dobrą interwencją popisał się nasz bramkarz, kierując piłkę nogą na rzut rożny. W 17. minucie pierwsze zagrożenie pod bramką Kujawianki stworzył nasz zespół. Uderzenie Mikołaja Myśliwego sprzed pola karnego, okazało się jednak niecelne. Kilka minut później po raz kolejny było gorąco w polu karnym strzelnian. Podanie od Mikołaja Myśliwego przejął Mateusz Radkowski, po czym uderzając z ostrego kąta trafił piłką w słupek. W 26. minucie groźnie odpowiedzieli przyjezdni. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska trafiło do Piotra Mrozińskiego. Ten z kilku metrów strzelił w słupek. W 36. minucie niezrozumiałą dla wszystkich decyzję podjął arbiter tego spotkania. Po podaniu Szymona Wojtarskiego, na dogodną pozycje wyszedł Hubert Burdziński. Nasz napastnik wyprzedził obrońcę gości, po czym wychodząc w polu karnym na sytuację sam na sam z bramkarzem, został sfaulowany z tyłu przez defensora Kujawianki. Ku zdziwieniu kibiców sędzia zamiast odgwizdać rzut karny, pokazał naszemu graczowi żółtą kartkę.

Po zmianie stron nadal na boisku, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie było dużo walki. W 49. minucie groźną kontrę wyprowadziła Kujawianka. Płaski strzał z szesnastego metra po "długim rogu" Piotra Mrozińskiego w kapitalnym stylu obronił Michał Michalak. Z każdą minutą drugiej połowy zaczęła uwidaczniać się przewaga Gopła. Efekty tego kibice mogli zobaczyć w 62. minucie.

1:0 - 62. minuta - Na indywidualną akcję lewą stroną boiska zdecydował się Mikołaj Myśliwy. Nasz pomocnik minął obrońców gości, po czym został sfaulowany w polu karnym. Tym razem sędzia bez wahania wskazał na "jedenastkę". Pewnym strzałem z 11 metrów bramkarza Kujawianki - Damiana Szwandke pokonał Mikołaj Ruta

W 73. minucie, chwilę po wejściu na boisko dał o sobie znać Damian Sikorski. Pierwszy kontakt z piłką naszego młodego napastnika i od razu strzał głową z kilkunastu metrów. Piłka minimalnie minęła jednak poprzeczkę. 10 minut później obrońcę gości w polu karnym ograł Mikołaj Ruta. Niestety jego strzał był minimalnie niecelny. Chwilę po tym goście skierowali piłkę do bramki Michała Michalaka. Dawid Jasiński oddał jednak uderzenie z ewidentnego spalonego. W końcowych minutach strzelnianie dążyli do wyrównania, jednak nie zdołali oni stworzyć sobie groźnej sytuacji pod naszą bramką.