Derbowe zwycięstwo. Po sporych emocjach Gopło lepsze od...

• autor: kamil, 2018-05-28 20:05
Derbowe zwycięstwo. Po sporych emocjach Gopło lepsze od Startu!

Derby dla Gopła

Po raz kolejny potwierdziło się, iż derbowe pojedynki, pomiędzy Gopłem Kruszwica a Startem Radziejów przynoszą wiele emocji. Nie inaczej było i tym razem. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Poznańskiej mogli obejrzeć zacięte, pełne walki spotkanie. Co najważniejsze, mecz ten zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę dla naszej drużyny w 67. minucie zdobył Damian Sikorski. Należy wspomnieć, że chwilę przed golem goście nie wykorzystali rzutu karnego. Egzekutorem jedenastki był wychowanek Gopła - Patryk Gołdyn. Niestety tuż po trafieniu Damiana Sikorskiego drugą żółtą kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył Dominik Kostrzak, w konsekwencji tego kruszwiczanie ponad 20 minut musieli grać w osłabieniu. Mimo tego zwycięstwo naszego zespołu mogło być jeszcze wyższe, gdyż groźne kontry podopiecznych Pawła Brzustowicza wprowadzały wiele zagrożenia pod bramką Startu. Warto również podkreślić, iż udany powrót na boisko po ciężkiej kontuzji zanotował Mateusz Kurtysiak. Przerwa naszego zawodnika od gry trwała rok.

GOPŁO KRUSZWICA - START RADZIEJÓW 1:0 (0:0)

1:0 - Damian Sikorski 67'

GOPŁO: Michalak - Sadowski, Kostrzak , Łukomski, Redmann - Sikorski (Gasiński 90'), Losik, Wojtarski (Kurtysiak 60'), Myśliwy - Burdziński, Ruta (Załęcki 65')

Rezerwa - nie zagrali: Boreczek, Czyżewski