Aktualności

W końcu wygrywamy na wyjeździe

• autor: kamil, 2018-06-04 18:49

Wreszcie wygrywamy na wyjeździe

Zawodnicy Gopła przerwali dość długą serię wyjazdowych meczów bez zwycięstwa. Przypomnijmy, że ostatni raz biało-niebiescy na boisku rywala wygrali 4. listopada 2017 roku. Wówczas kruszwiczanie pokonali Zjednoczonych Piotrków Kujawski 1:0. W minioną sobotę nasza drużyna komplet punktów wywiozła z bardzo trudnego terenu. Podopieczni Pawła Brzustowicza pokonali w Łabiszynie drużynę Noteci 4:3. Spotkanie to przyniosło wiele emocji, a sytuacja boiskowa zmieniała się bardzo szybko. Mimo tego, iż w pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, to jednak naszej drużynie udało się tę odsłonę meczu zakończyć z jedną bramką więcej od rywali. Po zmianie stron gole dla Noteci i Gopła także padły w bardzo krótkim odstępie czasu. Co najważniejsze, ostatecznie ten niezwykle emocjonujący pojedynek zakończył się zwycięstwem naszego zespołu. Warto także wspomnieć, że w 90. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mikołaj Ruta. Nasz zawodnik uderzył ponad bramką. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż dzięki temu zwycięstwu biało-niebiescy sprawili sobie oraz kibicom udany prezent z okazji 93. rocznicy powstania klubu!

NOTEĆ ŁABISZYN - GOPŁO KRUSZWICA 3:4 (2:3)

3:4 - Damian Sikorski 52' (głową)

GOPŁO: Michalak - Sadowski, Łukomski, Redmann, Skalski  - Załęcki (Kurtysiak 70'), Wojtarski  (Radkowski 60'), Burdziński  (Czyżewski 88'), Myśliwy - Ruta , Sikorski

Mikołaj Ruta otrzymał 12. kartkę w sezonie. Oznacza to dla naszego zawodnika pauzę w najbliższych dwóch meczach.