dzisiaj: 274, wczoraj: 1970

Już jutro inauguracja 5. ligi. Gopło jedzie do Złotnik...

• autor: KP Gopło Kruszwica , 2018-08-10 19:19
Już jutro inauguracja 5. ligi. Gopło jedzie do Złotnik Kujawskich

fot. kpgoplo.pl / Gopło-Piast 0:3 (23.06.2018)

Na inaugurację wyjazd do Złotnik

Już jutro (tj. 11. sierpnia 2018 roku) zawodnicy Gopła rozpoczną nowy sezon. Biało-niebiescy rozgrywki 5. ligi kujawsko-pomorskiej zainaugurują tak samo, jak kończyli poprzedni sezon, czyli meczem z Piastem Złotniki Kujawskie. Podopieczni Grzegorza Nowaczyka ostatniego meczu ze złotnicką drużynom, nie wspominają jednak najlepiej. Przypomnijmy, iż spotkanie to zakończyło się porażką kruszwiczan 0:3. Nowy sezon dla Gopła zapowiada się jako bardzo ciężki. Trudna sytuacja, jaka dotknęła Gopło w letniej przerwie, spowodowała, że naszą drużynę opuściło wielu zawodników, którzy w poprzednich rozgrywkach stanowili trzon naszego zespołu. W nadchodzących piątoligowych zmaganiach biało-niebieskie barwy będzie reprezentowała bardzo młoda drużyna. Na domiar złego, należy dodać, że kruszwiczanie do nowego sezonu przystąpią po odbyciu zaledwie jednego treningu oraz rozegraniu tylko jednego meczu sparingowego. My jednak nie wątpimy w to, iż nasz młody zespół w każdym spotkaniu będzie dawać z siebie wszystko! Początek jutrzejszego meczu w Złotnikach Kujawskich zaplanowano na godzinę 16:00.

Kliknij na "więcej".

Jak wszyscy dobrze pamiętamy, Piast Złotniki Kujawskie do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu musiał walczyć o utrzymanie w 5. lidze. Złotniczanie piątoligowy byt zapewnili sobie zwycięstwem w Kruszwicy z Gopłem 3:0. Drużyna ze Złotnik poprzednie rozgrywki ukończyła ostatecznie na 12. miejscu. Należy jednak podkreślić, iż podopieczni Daniela Osińskiego byli jednym z czołowych zespołów w rundzie wiosennej.

Po ciężkim letnim okresie dla naszego klubu, biało-niebiescy przystąpią do rozgrywek bez wielu zawodników, którzy ostatecznie zdecydowali się zmienić klubowe barwy. W nowym sezonie Gopła nie będą już reprezentować Dominik Kostrzak (Goplania Inowrocław), Szymon Skalski (Goplania Inowrocław), Mikołaj Ruta (Cuiavia Inowrocław), Kamil Łukomski (Kujawianka Strzelno), Mateusz Radkowski (Unia Leszcze), Filip Sadowski (Czarni Wierzchosławice). Na ten moment jedynym graczem, który trafił do nas z innego klubu jest Patryk Gołdyn, który po dwóch i pół sezonu wrócił do Gopła ze Startu Radziejów. Pozostali nowi zawodnicy, którzy grali w sparingu z Notecią Inowrocław, to graczy z juniorów naszego klubu.

Na co będzie stać naszą drużynę w nowym sezonie? Dużych wymagań kibice na pewno mieć nie mogą. Wszyscy jednak możemy cieszyć się z tego, że zespół udało się utrzymać i w najbliższych rozgrywkach biało-niebiescy będą występować na poziomie 5. ligi.

Najlepszym przesłaniem na nowy sezon są słowa nowego trenera Gopła - Grzegorza Nowaczyka: "Myślę, że nam wszystkim, a zwłaszcza zawodnikom należy się to, aby nie krytykować ich, a wspierać i starać się docenić każdy postęp. W rozgrywkach ligowych będziemy kłaść nacisk na to, aby za każdym razem urywać punkty przeciwnikom".

Jutrzejszy mecz w Złotnikach Kujawskich, jako sędzia główny poprowadzi Dominik Pruss z Bydgoszczy.