Aktualności

Zwycięska inauguracja! Piast - Gopło 1:3

• autor: KP Gopło Kruszwica , 2018-08-12 08:33

Zwycięska inauguracja!

Wyjazdowym zwycięstwem z Piastem Złotniki Kujawskie - 3:1, tak rozgrywki 5. ligi kujawsko-pomorskiej w sezonie 2018/2019 zainaugurowała drużyna Gopła! Po odbyciu zaledwie jednego treningu oraz rozegraniu jednego sparingu podopieczni Grzegorza Nowaczyka byli przez wielu skazywani na porażkę. Na szczęście nasi zawodnicy pokazując dużą wolę walki, sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę. Wynik spotkania w 10. minucie meczu bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego otworzył Miłosz Losik. Gospodarze wyrównującym trafieniem zdołali odpowiedzieć w 27. minucie ze sprawą Michała Belińskiego. Remisowy rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron dwie decydujące bramki zdobyli biało-niebiescy. Najpierw w 71. minucie swojego pierwszego gola po powrocie do Gopła zdobył Patryk Gołdyn, który do bramki gospodarzy trafił strzałem głową. Kilka minut później błąd obrońców Piasta wykorzystał Hubert Burdziński, pokonując miejscowego bramkarza w sytuacji sam na sam.

PIAST ZŁOTNIKI KUJAWSKIE - GOPŁO KRUSZWICA 1:3 (1:1)

0:1 - Miłosz Losik 10' (rzut wolny)
1:1 - Michał Beliński 27'
1:2 - Patryk Gołdyn 71' (głową)
1:3 - Hubert Burdziński 80'

GOPŁO: Michalak - Losik, Kotecki, Redmann , Gołdyn - Załęcki, Wojtarski (Dziwnik 90'), Rzewucki , Myśliwy - Burdziński (Derenda 90'), Sikorski (Pankowski 88')

Rezerwa - nie zagrali: Kujawa, Czyżewski

Kliknij na "więcej".

0:1 - Początek spotkania to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Efektem tego była bramka zdobyta przez biało-niebieskich już w 10. minucie meczu. Rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego efektownym uderzeniem na gola zamienił Miłosz Losik.

Chwilę po pierwszym trafieniu, po raz kolejny było groźnie w polu karnym Piasta. Dośrodkowanie Rafała Redmanna z rzutu wolnego trafiło do Patryka Gołdyna. Ten natychmiastowym uderzeniem posłał piłkę ponad bramką. W 15. minucie piłkę z prawej strony do Mikołaja Myśliwego dośrodkował Damian Sikorski. Myśliwy znajdując się w polu karnym oddał jednak zbyt lekki strzał. 22. minuta przyniosła bardzo dobrą okazję dla Gopła. Prostopadłym podaniem piłkę w pole karne posłał Damian Sikorski. Futbolówka trafiła do Huberta Burdzińskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza oddał strzał ponad bramką.

1:1 - W 27. minucie pierwsze zagrożenie w naszym polu karnym stworzyli gospodarze. Skończyło się to od razu golem dla Piasta. Technicznym uderzeniem po długim rogu Michała Michalaka pokonał Michał Beliński.

Do końca pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie zdołała w poważniejszy sposób zagrozić rywalom.

Od początku drugiej połowy grę utrudniały trudne warunki atmosferyczne. Po wyjściu z szatni, piłkarzy przywitał intensywny deszcz oraz mocny wiatr. 51. minuta to pierwsze zagrożenie pod bramką gospodarzy w drugiej odsłonie meczu. W szesnastce Piasta znalazł się Patryk Gołdyn. Jego uderzenie obronił jednak miejscowy bramkarz. W 61. minucie uderzenie zza pola karnego oddał Hubert Burdziński. Po raz kolejny interweniował golkiper Piasta.

1:2 - W 71. minucie na długi słupek z rzutu rożnego dośrodkował Miłosz Losik. Piłką trafiła na głowę Patryka Gołdyna, który uderzeniem do długim rogu posłał futbolówkę do bramki.

1:3 - Na 10 minut przed końcem wynik spotkania ustalił Hubert Burdziński. Przejmując piłkę pod polem karnym gospodarzy, znalazł się on w sytuacji sam na sam. Burdziński ogrywając bramkarza posłał piłkę do pustej bramki.

Można śmiało stwierdzić, iż zwycięstwo naszego zespołu w tym spotkaniu jest całkowicie zasłużone. Nasza drużyna, skazywana przed tym meczem przez wielu na porażkę, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Biało-niebiescy pokazali na boisku dużą wolę walki, dzięki czemu kruszwiccy kibice mogą cieszyć z pierwszych trzech punktów w tym sezonie.