dzisiaj: 892, wczoraj: 1970

Inauguracja sezonu w Szubinie!

• autor: szejk_m, 2019-08-09 21:52

Inauguracja sezonu w Szubinie!

Już jutro (tj. 10. sierpnia 2019 roku) drużyna Gopła zainauguruje sezon 2019/2020. Biało-niebiescy na rozpoczęcie rozgrywek udadzą się do Szubina, gdzie zmierzą się z miejscową Szubinianką. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00.

Kliknij na "więcej".

Szubinianka Szubin w poprzednim sezonie uplasowała się na 11. miejscu w tabeli 5. ligi kujawsko-pomorskiej.

Trenerem Szubinianki, nieustannie od 11 sezonów jest Wiesław Stepczyński. Przed sezonem drużynę z Szubina opuściło trzech zawodników. Michał Machowski i Dominik Krawczyk trafili do Zielonych Zalesie, natomiast Przemysław Pawlak (bramkarz) swoją piłkarską przygodę będzie kontynuował w Wielkopolsce. Szubiński zespół przed zbliżającym się sezonem zasiliło z kolei dwóch graczy - Adrian Bogusz i Marcin Nowicki.

W sezonie 2018/2019 w pojedynkach z Szubinianką drużyna Gopła zainkasowała 4 punkty. W rundzie jesiennej w Kruszwicy spotkanie zakończyło się remisem 1:1, natomiast wiosną biało-niebiescy zwyciężyli w Szubinie 2:1.

Podczas letniego okresu przygotowawczego drużynę Gopła zasiliło czterech zawodników. Z wypożyczenia z Goplanii Inowrocław wrócili Szymon Skalski i Bartosz Wiatr. Oprócz tego do kruszwickiej drużyny dołączyli Damian Czarnota (Start Radziejów - transfer definitywny) oraz Wojciech Springer (Unia Janikowo - roczne wypożyczenie). Kruszwickiego zespołu w nadchodzących rozgrywkach nie będzie reprezentował natomiast Kacper Kubiak, który prawdopodobnie trafi do Wdy Świecie.

Sobotni mecz, pomiędzy Szubinianką a Gopłem jako arbiter główny poprowadzi Dawid Kosmal.