Logowanie

Aktualności

Punkt zdobyty w końcówce

• autor: KP Gopło Kruszwica , 2019-09-23 13:18

W spotkaniu zapowiadanym jako zdecydowany hit kolejki, Gopło Kruszwica zremisowało na własnym boisku z Kujawiakiem Kowal 2:2 (1:1). Jako pierwsi bramkę w tym meczu zdobyli goście. Składną akcję graczy z Kowala w 38. minucie uderzeniem z kilku metrów do pustej bramki wykończył Rafał Jankowski. Na odpowiedź biało-niebieskich nie trzeba było długo czekać. W 41. minucie rzut wolny na gola zamienił Michał Kruszczyński. Do przerwy mimo kilku okazji za równo dla Gopła, jak i Kujawiaka, więcej bramek już nie padło. Aby zobaczyć kolejne trafienia kibice zgromadzeni przy ulicy Poznańskiej musieli czekać do samej końcówki spotkania. W 84. minucie prowadzenie udało się objąć gościom. Strzałem z rzutu wolnego Michała Michalaka pokonał Witold Jakubowski. Należy podkreślić, iż piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od muru, myląc przy tym naszego bramkarza. W tym momencie wydawało się, że to spotkanie zakończy się wygraną Kujawiaka. Tak się na szczęście nie stało. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu Miłosza Losika piłkę ręką we własnym polu karnym odbił obrońca gości. Arbiter w tej sytuacji bez wahania wskazał na "jedenastkę". Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Mateusz Kurtysiak. Po tym remisie Gopło pozostało na 3. miejscu w ligowej tabeli. Do liderującego KS-u Brzoza biało-niebiescy tracą punkt. Za tydzień drużyna Grzegorza Nowaczyka zmierzy się na wyjeździe właśnie z tym rywalem.

GOPŁO KRUSZWICA - KUJAWIAK KOWAL 2:2 (1:1)

0:1 - Rafał Jankowski 38'
1:1 - Michał Kruszczyński 41' (rzut wolny)
1:2 - Witold Jakubowski 84' (rzut wolny)
2:2 - Mateusz Kurtysiak 90'+1 (rzut karny)

GOPŁO: Michalak - Wojtarski, Redmann, Losik - Załęcki (Skalski 77'), Rzewucki, Kowalski, Springer, Myśliwy - Kurtysiak, Kruszczyński (Sikorski 85')

Rezerwa - nie zagrali: Pindel, Czarnota, Gołdyn, Derenda

Żółte kartki: Losik, Załęcki