Piłkarska pasja

• autor: KP Gopło Kruszwica , 2021-05-24 12:07

„Piłkarska pasja”

Sport może być prawdziwą pasją nie tylko dla ludzi dorosłych, ale również dla dzieci. Uprawiany od najmłodszych lat często definiuje całą karierę zawodową, ale nawet, jeśli pozostaje tylko hobby, na pewno odbija się korzystnie na sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej.

Nasz Klub Piłkarski Gopło Kruszwica powstał w 1925 roku. Od samego początku budził zainteresowanie kolejnych pokoleń. Obecnie oprócz seniorskiej drużyny występującej w V lidze okręgowej województwa kujawsko-pomorskiego, posiadamy drużyny młodzieżowe: żak, orlik, młodzik, trampkarz oraz junior starszy. Wszystkie drużyny cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Na każdy trening i mecz, czy też turniej czekamy z utęsknieniem i nie możemy doczekać się kolejnego. Jest do dla naszych zawodników moment, w którym mogą spotkać się ze swoimi kolegami oraz wzajemnie porozmawiać, a potem zrobić kawał dobrej roboty i wrócić spełnionym do domu. Dla najmłodszych jest to przede wszystkim zabawa. W dzisiejszych czasach, gdzie technologia poszła znacząco do przodu, wydawać by się mogło, że jest mnóstwo innych ciekawszych zajęć niż gra w piłkę nożną. Jednak aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu, a przede wszystkim miłość i pasja do footballu bierze górę nad całą resztą. Jest to również moment, gdzie młodzież przede wszystkich po swoich zajęciach w szkołach (w ostatnim czasie po zajęciach online) ma możliwość rozprostowania kości oraz odreagowania i pozytywnego „wyżycia się” na piłce.

Wydawać by się mogło, że pasja i umiłowanie do sportu jest największa wśród młodzieży – my jednak jesteśmy żywym przykładem, że ta starsza „młodzież”, czyli seniorska drużyna nieustannie posiada miłość do piłki. Spora część osób jest wychowankiem naszego klubu i rozwija swoje zainteresowanie od kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Wielu nas na co dzień pracuje,
a dodatkowo uczy się oraz studiuje, a mimo wszystko potrafimy przyjść 3 razy w tygodniu na trening oraz w weekend na mecz. Szczególnie mecze wyjazdowe pochłaniają sporo czasu, ze względu na drogę jaką trzeba przebyć. Często jest tak, że mecze kolidują z pracą, ale i tak potrafimy wszystko załatwić i przełożyć, aby być z drużyną i grać o wygraną.

Mimo tego, że jest to amatorski football, to dla nas każdy mecz jest meczem o wszystko. Do każdego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i z wiarą we własne możliwości. Mimo tego, że jest to nasza pasja, to nie raz zdarza się, że schodzimy z murawy jako przegrani. Towarzyszy nam wtedy wiele negatywnych emocji, jednak traktujemy siebie wzajemnie jako jedną wielką rodzinę i na najbliższym treningu skupiamy się już na kolejnym meczu. Natomiast po wygranym meczu wszyscy czujemy dumę, radość i zadowolenie, wtedy zaczyna się świętowanie!

Przystąpiliśmy do akcji „Sport na Grubo” zorganizowanej przez portal https://gramgrubo.pl/, aby pokazać, jak ważna dla zawodników naszego klubu jest pasja do sportu!

...