Logowanie

Aktualności

Noteć pokonana!

• autor: szejk_m, 2021-11-08 08:45

W dniu wczorajszym w ramach 13. kolejki Gopło Kruszwica podejmowała w Inowrocławiu miejscową Noteć. Mecz ten zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich 2:1. Tym samym udaje się podtrzymać dobrą passę (3 zwycięstwa z rzędu).

W deszczową pogodę przyszło nam się mierzyć z Notecią Inowrocław, która to w pierwszej połowie stworzyła kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Dobrze na linii bramkowej spisywał się jednak Jakub Ciesielski. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy, z kontrą wyszedł zespół Gopła. Dłuższym i precyzyjnym podaniem z własnej połowy popisał się Miłosz Losik, który obsłużył Mateusza Kurtysiaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem został sfaulowany przez wracającego obrońce w okolicach 20m. Sędzie bez wahania pokazał czerwoną kartkę dla zawodnika Noteci. Od tego momentu Gopło grało o jednego zawodnika więcej.

Druga połowa to dominacja zespołu Gopła, co spowodowało dwie bramki w krótkim odstępie czasowym. Najpierw podaniem z prawej strony boiska wzdłuż bramki popisał się Mateusz Kurtysiak, a piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości umieścił Miłosz Losik. Kolejna bramka padła z rzutu karnego, kiedy to w polu karnym faulowany został Mikołaj Myśliwy. "11" pewnie wykorzystał Michał Kruszczyński.Gopło stwarzało mnóstwo okazji, wychodząc w kilku sytuacjach 4vs1 jednak nie potrafiło tego zamienić na kolejne bramki. W samej końcówce meczu po faulu przy chorągiewce, rzut wolny wykonywała Noteć. Piłkę precyzyjnie kopnął zawodnik Noteci, który bezpośrednio z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce. 2:1. Koncówka meczu obfitowała sporo emocji, które nie do końca wytrzymał jeden z zawodników Noteci i po pretensjach do sędziego w jednej chwili otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. Piłkarze Gopła mecz również kończyli w 10, kiedy to z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Kuba Nowak - Gopło wykorzystało już wtedy wszystkie 3 okienka do zmian.