Wyjazd do Brześcia Kujawskiego!

• autor: szejk_m, 2022-05-12 14:53

Już jutro nasza drużyna uda się do Brześcia Kujawskiego w ramach 24. kolejki KEEZA V liga, w której o godzinie 15:00 podejmować będzie miejscowego Łokietka, a więc wicelidera ligi.

Nasz jutrzejszy przeciwnik po 23 rozegranych kolejkach z dorobkiem 52 punktów plasuje się na 2 miejscu w tabeli. W skład ten wchodzą 16 zwycięstw, 4 remisy oraz 3 porażki. Bilans bramkowy: 64:23. Warto odnotować, że aż 2 z 3 porażek drużyna Łokietka odniosło w dwóch ostatnich kolejkach (z Pogonią II Mogilno oraz Kujawiakiem Kruszyn). Z pewnością drużynie z Brześcia Kujawskiego będzie zależało na powrót na zwycięską ścieżkę.

Na ten sam tok wydarzeń liczy również Zespół Gopła, który również nie wygrał w 2 ostatnich kolejach (remis z Sadownikiem Waganiec oraz LTP Lubanie). 34 ligowe punkty pozwalają zająć 7 miejsce w tabeli: 9 zwycięstw, 7 remisów oraz 7 porażek. Bilans bramkowy: 39:26. Jako ciekawostkę możemy dodać, że jesteśmy najczęściej (7 razy) remisującą drużyną w lidze.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Kruszwicy pomiędzy tymi drużynami 3:1 zwyciężył Łokietek. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mikołaj Myśliwy, który w 35 minucie tego spotkania ukarany został czerwoną kartką, a Gopło mecz kończyło w „10”.

Do dyspozycji trenera w dalszym ciągu brakuje: Alexandr Lytviak, Norbert Szymczak, Szymon Skalski (wszyscy kontuzja).
Do składu w porównaniu do ostatniego meczu wracają: Kamil Łukomski, Marcin Derenda (powrót po zawieszeniu za kartki), Michał Kruszczyński (powrót po kontuzji), Mateusz Kurtysiak (możliwy powrót po kontuzji).

Oprócz seniorów, swoje mecze rozegrają również drużyny młodzieżowe:

Juniorzy: w piątek o godzinie 18:00 w Pakości podejmować będą miejscową Notecianke.
Trampkarze:w niedzielę o 14:00 w Bydgoszczy podejmować będą Chemika.
Młodziki: we wtorek (17.05) o godz: 19:00 w Złotnikach Kujawskich podejmować będą miejscowego Piasta.
Orlicy: w niedzielę w Kruszwicy od 14:00 rozgrywany zostanie turniej ligowy.
Żacy: pauza
Skrzaty: najmłodsza grupa utworzona została kilka tygodni temu, a treningi prowadzi Szymon Wojtarski.